Sinema ve dizi film sektörüne yeni yüzler kazandırmayı amaçlayan “4.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın Ege Bölge Elemesi dün Movenpick Otel’de düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı.

Yıllar önce Yeşilçam’ın kral- kraliçesinin seçildiği ve seçilenlerin o yıllar da sinema filmlerinde boy gösterdiği nostaljik yarışmanın yeni versiyonu “4. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması “Ege Bölge Elemeleri basın toplantısına Vizyon Production Ajans Başkanı Atilla Kaplakaslan, Jüri Başkanı Tamer Karadağlı, Salih Güney, Volkan Severcan, geçtiğimiz yılın Kral ve Kraliçesi Yağmur Çokgenç ve Reza Mollazadeh, Avukat Kasım Aksoy, Jüri Başkan Yardımcısı Arif Işık,

Ege Bölge Temsilcileri Evrim Selvi ve Ufuk Su katıldı.

Toplantıda konuşan Jüri Başkanı Tamer Karadağlı, Ege Elemelerinin 15 Mart 2020 tarihinde

İzmir’de yapılacağını açıkladı. Karadağlı “Emsallerinin aksine bu yarışmada para ödülü yok. Ödül olarak oyunculuk eğitimi var. Yarışmada dereceye girenler İstanbul’da usta eğitmenler tarafından 10 günlük sıkı bir kampa alınacaklar ve eğitilecekler.” Dedi.

Yapılacak elemelerde sadece güzellik aramadıklarını kaydeden Karadağlı, “yetenek ön planda olacak şeklinde konuştu.

İzmir ve Ege’nin sinema ve dizi film sektörüne yeni yüzler kazandırmada öncü olduğunu belirten, ve “sinema ve dizi sektörü İzmir’den besleniyor” diyen Atilla Kaplakarslan ise yaptığı konuşmada, yarışmada seçimlerin hiç kimsenin kafasında tereddüt kalmayacak şekilde dijital oylama ile yapılacağını açıkladı.