Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras'ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak yer aldığı (BOTAV) Bodrum Tanıtma Vakfı’nın Ramada Resort by Wyndham Bodrum ‘da gerçekleşen 25. Yıl kutlama konserinde  Süper star Ajda Pekkan’a “Bodrum Kültür ve Sanat Elçisi“ unvanı verildi.Ajda Pekkan’a bu unvanı Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras tarafından, değerli taşlarla süslenmiş Bodrum’un simgesi olan mavi balık sembollü Kültür ve Sanat nişanı ile takdim edildi. Takdim sırasında Süper Star duygularına hakim olamayarak gözyaşlarına boğuldu.

 

“Bodrum Kültür ve Sanat Elçisi" unvanı verilen Pekkan ise, konser sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Her zaman olduğu gibi şık giyim tarzıyla göz kamaştıran Pekkan, "Mavisi ve yeşiliyle  insana huzur veren, sıcacık insanlarıyla Bodrum benim için sonsuza kadar sürecek büyük bir aşk hikayesi diyebilirim. Bodrum’un Kültür ve Sanat Elçisi olmak benim için büyük bir onur oldu, bu vesileyle Sayın Bodrum belediye başkanımız Ahmet Aras’a ve tüm Bodrum halkına şükranlarımı sunuyorum. Ajda Pekkan adına okul öncesi kreş, hayvan barınağı ve kütüphane yapılacağını sevgili başkanımız Ahmet Aras’tan öğrendim. Bu mutluluk verici haberi sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi. 

 

Sözlerine Zeki Müren'i anarak devam eden Pekkan, "Bodrum’un ışığı sönmeyen değerlim, sanat güneşimiz Zeki Müren’in Bodrum sevgisini bilmeyen yoktur. Burası hakkında çok sohbetlerimiz oldu. Benim Bodrum’a olan aşkım Zeki Müren sayesinde başladı diyebilirim. O Bodrum’un hiç sönmeyen sanat güneşi olarak kalbimde, kendisini sevgiyle ve rahmetle anıyorum" açıklamalarında bulundu.Sanat ve Kültür elçisi olarak takdim edilen Sanat ve Kültür Nişanı mavi değerli taşlarla mücevher ustaları tarafından yapılan Süperstar, "Çok beğendim, emeği geçen herkese çok teşekkürler. Evimde çok özel bir yerde  muhafaza edeceğim. Bu özel görev için Bodrumluların nezaketlerini fazlasıyla ortaya koydukları değerli bir tasarım olduğunu düşünüyorum ama inanın bu görevin kalbimdeki değeri paha biçilmez dedi.

 

Bodrum  Sanat ve Kültür Nişanı Hakkında Bilgi

 

Homeros’un, “Ebedi mavilikler cenneti” tanımlamasından yola çıkarak Halikarnassos’u simgelemesi adına, doğal mavi zirkonlardan oluşturduğumuz nişanımız  Ara Collection  Ali  Akdolu tarafından tasarlandı.Bodrumumuzun değerlerli simgeleri arasında yer alan hayatın gücünü ve denizin bilgeliğini simgeleyen balık figürünü,  el işçiliğiyle değerli taşlarla işlendi.

 

Pırlantaların arasından altın tohumlarıyla süzülen balıkları, nişandan sökerek broş olarak da kullanabilir ve böylece Bodrum değerini dilediğiniz vakit yanınızda  hissedebilirsiniz.