13 Mart 2020 itibariyle hayatımıza bir kabus gibi çöken COVİT - 19 insanoğlunu bambaşka bir yaşam biçimine sürükledi.

 

Belli ki bundan sonra hiç birşey eskisi gibi olmayacak hatta olamayacak.

 

Pandemi süreci alınan sıkı tedbirler hayata geçince hem bir yandan hastalığın yayılması engellenmeye çalışıldı hemde insanlar yeni yaşam biçimine adepte edildi.

 

Şu sıralar Bodrum ve Çeşme sahillerinde yer yerinden oynuyor, plajlarda virüs kimseye uğramamış gibi gözüküyorsada bunun acısının aylar sonra ortaya çıkacağı gün gibi aşikar.

 

Normalleşme sürecine geçilme kararı alındığında bir dizi yasaklarda hayatımıza girdi. Mesela nargile cafeler hala kapalı, gece kulüpleri hala kapalı, yetkililer sık sık kapalı alanlarda bukunmayın ikazları yapıyor ama bu arada mekan sahiplerini, işletmecileri ve bu sektörden para kazananları kimse düşünmüyor. Şimdilerde İstanbul gece hayatı kan ağlıyor, mekanlar kapalı ve zaman açılacağı belli değil, onca sektör çalışanı aylardır para kazanamıyor ama gel gelelim Bodrum ve Çeşme gece hayatında yer yerinden oynuyor.

 

İstanbul ve İstanbul gece hayatı ne zaman düzene girer şimdilik kimse birşey bilmiyor ama görünen köy kılavuz istemez İstanbul gece hayatının ruhuna el fatiha...