Geçtiğimiz günlerde evininönünde silahlı saldırıya uğrayan ve hakkında ağır ithamlarda bulunulan şarkıcı Bulur Duman sessizliğini gazeteci Tayyar Işıksaçan'a bozdu.

 

Hastaneden taburcu olduktan sonra Tayyar Işıksaçan'a açıklamalrda bulunan Bulut Duman "hayatımı cehennme çevirdiler ama hayatlarını cehenneme çevireceği dedi.

 

İşte Bulut Duman'ın açıklamaları;

 

2018 yılında önce benden 250.000 TL istendi. Ben bu parayı vermeyi reddedince hürriyet gazetesine yalan bir haber yaptırdılar. Türkiye genelinde şantajdan yargılandığım bir dosya olmadığı halde bir bakan yeğenine şantaj yapıp para aldığımı bile iddia ettiler. Oysaki yaptıkları yalan haberde isimleri kısaltılmış olan kişiler, benim açtığım davalarda sanık olarak yargılandılar. Aradan 2 yıl geçti. Bu çete vari oluşumun üyelerinden birine karşı 50.000 tl lik hukuk davası kazandım. Ben davayı kazanır kazanmaz Cimer e asılsız bir ihbarda bulunarak benim 18 aylık bebeğimi başka erkeklere istismar ettirdiğimi iddia ederek korkunç bir ihbarda bulunmuşlar. Bu ihbara istinaden savcılık kızıma yönelik bir ihlal olup olmadığını araştırdı. Doktor raporlarına göre de, sosyal hizmetlerin titiz araştırmalarına göre kızıma karşı bir ihlal, ihmal ya da istismarım olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine Cimer e bu asılsız başvuruyu yapanları mahkemeye vereceğimi duyurduğumda geçtiğimiz pazartesi 16:30 civarı kurşun yağmuruna tutuldum. Şimdi hakkımda bu asılsız ihbarı yapan, şikâyet edeceğim diye kurşunlanmama sebep olan bu kişilerin azmettirici olmaktan ve iftiradan tutuklanmaları için bakanlığa sesimi duyurmaya çalışıyorum.

 

DAHA UZUN HALİYLE ANLATACAK OLURSAM...

 

Ben psikolog ve çocuk gelişimciyim. Bekâr bir babayım, çocuğumun annesiyle tam evlenecekken ayrılma kararı aldık. Çocuğunda bende kalmasına karar verdik. Yaklaşık 4-5 sene önce hakkımda Pr danışmanı “500.000 tl ye müzik albümü çıkardı, klibine on binlerce lira para harcadı” gibi bir takım haberler yaptı. Bunun üzerine mailden, instagramda fake profillerden ve telefonla tehditler almaya başladım. Biz bu camianın (müzik camiasının) reisleriyiz. Seni koruruz sen de bizi görürsün şeklinde aramalar ve mesajlar geldi. Ben de para vermeyi kabul etmedim. 2018 yılında instagramdan şöyle bir mesaj geldi: “yarın gazeteci bir kardeşimiz senin fişini çekecek. 250.000 tl yi hazırla saat 14:30 da evinin köşesine indir ya da yarın pimin çekilecek” yazıyordu. Ben de dikkate almadım. Bunun üzerine ertesi gün gerçekten de “bakan yeğeni, doktor, polis, mühendis hepsi Bulut Duman’ın mağduru” başlıklı gazeteci Dinçer Gökçe tarafından hürriyette tam sayfa bir haber yapılmış. İstismar haberim de ilk Dinçer Gökçe tarafından bir gazeteci arkadaşına yaptırıldı yine hürriyette.. Yani bunların çeteyle bağlantısı olduğunu düşünüyorum...

 

Bu haber de adı geçen bazı şahıslar çete üyesi ve gerçekten benim hakkımda asılsız iddialarla şikâyetçi olmuştu. Hepsinin iddiaları savcılık tarafından takipsizlik aldı. Benim açtığım davalarda ise sanık olarak yargılandılar ve çoğu ceza aldı.. Haberi kaldırtmak için hukuk mahkemesine başvurduk ama şöyle bir cevap verdi hürriyet “biz ünlü kişiler hakkında iddia haberi yapabiliriz, haberin doğruluğunu araştırmak zorunda değiliz. Böyle iddia edildi ve yaptık” maalesef hukuk mahkemesi de bu bir iddia haberidir, Ünlü kişiler hakkında iddia haberi yapılabilir bu erişim engeli gerektirecek bir durum değildir dediler..

 

Elbette bende yine para koparamadılar. 1.5 sene boyunca bana mail atıp, bu haberi kaldırtırız. Dostlarımız car. Biz marka danışmanlık firmasıyız vs diyen ama bu çeteyle iletişim halinde olan tipler 160.000 tl karşılığında hakkımda ki tüm haberleri sildirebileceklerini söylediler. Ben umursamadım.

 

Geçen hafta ise instagramda kızımla paylaştığım bir fotoğrafa sahte bir hesaptan şöyle bir mesaj geldi: “KIZINA İYİ SARIL ONU SENDEN YAKINDA ALACAĞIZ” diye bir mesaj geldi. Derdiniz ne diye sordum. 300.000 oldu kardeş iyi düşün.. şakamız yok” diye cevap aldım. Bu hesapları engelledim.

 

Bir akşam evde otururken durduk yere Kadıköy ilçe emniyet çocuk büro amirliğinden evime geldiler. Hakkınızda cimer e bir ihbar var bilginize başvuracağız” dediler. Bu ihbarda “benim sez işçisi olduğumu, para karşılığı sex yaptığım erkeklerden çocuğumu istismar etmelerini istediğimi vs” söylemişler. Ben de böyle bir şey olmadığını ve bir çetenin benimle uğraştığını söyledim ve evime döndüm.

 

İnstagramdan bu asılsız ihbarı yapanları bulup mahkemeye vereceğim diye duyurdum. Bunun üzerine Anadolu cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Ben suç duyurusunda bulunduktan iki gün sonra evimin önünden itibaren takip edildim ve evime 2 km uzaklıkta bir apartmanın önünde Sokak ortasında kurşun yağmuruna tutuldum. Bana kurşun atan caniler ifadelerinde beni tanımadıklarını söylemişler. Bu bile çete olduklarının en büyük ispatı.

 

Şimdi Cimer e beni ihbar eden, ihbar edenleri şikâyet ettiğim için beni vurduran bu kişilerin cezalandırılması için adalet bakanlığına sesimi duyurmaya çalışıyorum.